Inkubator za 250 zł

ANB
opublikowano: 17-06-2013, 00:00

Działalność w strukturze Inkubatora Przedsiębiorczości zmniejsza ryzyko i koszty prowadzenia biznesu.

W Słupsku, przy Biurze ds. Karier i Współpracy z Gospodarką Akademii Pomorskiej powstał Inkubator Przedsiębiorczości. Inicjatywa jest wynikiem porozumienia podpisanego przez uczelnię z warszawską Fundacją Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój StartUp”. Zadaniem słupskiego oddziału będzie aktywizacja przedsiębiorczości studentów, absolwentów, ale też osób z regionu, niezwiązanych z uczelnią. Zainteresowani uczestnictwem w projekcie będą mogli przetestować własny pomysł na biznes, minimalizując ryzyko związane z jego niepowodzeniem — jeśli koncept się nie sprawdzi, nie będą nigdzie figurować jako osoby, które w przeszłości prowadziły własną działalność gospodarczą, ponieważ będą działać pod auspicjami inkubatora. Zmniejszone zostaną tym samym również koszty prowadzenia biznesu.

— Za 250 zł netto miesięcznie otrzymają w pakiecie: prowadzenie księgowości, mentoring, 2,5 godziny miesięcznie konsultacji z doradcą prawnym, pomoc przy konstruowaniu umów, doradztwo w zakresie marketingu i public relations. Oferta jest skierowana również do lektorów, od których szkoły językowe wymagają założenia własnej działalności gospodarczej — informuje Michał Nielub, koordynator Biura w Słupsku.

Inkubator nie na jeszcze „lokatorów”. Pierwsze spotkanie informacyjne dla osób, które z pomocą uczelni i fundacji chciałyby spróbować własnych sił i przetestować na rynku nowy, często innowacyjny, koncept biznesowy, odbędzie się w najbliższym czasie. Założyciele inkubatora podejmą też starania, by do współpracy pozyskać powiatowy urząd pracy w Słupsku. Chcą też pracować z lokalnym środowiskiem biznesowym, oferując m.in. pomoc w poszukiwaniu kontrahentów na terenie całego kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane