Innowacje kluczem do sukcesu

Krzysztof Walenczak, dyrektor generalny Societe Generale Oddział w Polsce
opublikowano: 12-03-2020, 22:00

Ryvu Therapeutics (wcześniej Selvita) po raz pierwszy zwyciężyła w kategorii „Perspektywy rozwoju”, zajmując jednocześnie trzecie miejsce w rankingu głównym.

Cieszy niezmiernie fakt, że największe perspektywy rozwoju ma firma, której strategia oparta jest na innowacyjnych programach biomedycznych w obszarze odkrywania i rozwoju terapii onkologicznych. Jej nowatorskie rozwiązania są odpowiedzią na największe wyzwania naszych czasów. Ryvu jest firmą, która już w zeszłorocznym rankingu została uznana za najbardziej innowacyjną. To również przykład spółki, która początkowo działając lokalnie konsekwentnie realizuje swoje międzynarodowe ambicje.

Krzysztof Walenczak, dyrektor generalny Societe Generale Oddział w Polsce

CD Projekt zajął drugie miejsce w kategorii „Perspektywy rozwoju”, zwyciężając po raz piąty w rankingu ogólnym. Już poprzednie dwa rankingi — kiedy ta sama spółka wygrywała trzeci i czwarty raz z rzędu — wydawały się wyjątkowe. I znowu można przytoczyć opinię z zeszłego roku: jest to zwycięstwo osiągnięte dzięki konsekwencji w realizacji strategii, mądremu zarządzaniu i promocji zapewniającej międzynarodową rozpoznawalność. Kapitalizacja spółki przekroczyła w lutym 30 mld zł (jeszcze trzy lata temu wynosiła 7 mld zł), windując ją na trzecie miejscu wśród firm notowanych na GPW.

Od kiedy w marcu 2019 r. GPW rozpoczęła publikację indeksu WIG-Games, jego notowania wzrosły o 55 proc. Żaden inny z piętnastu branżowych indeksów wyliczanych przez warszawską giełdę nie zanotował w tym okresie lepszego wyniku. Giełdowa wycena 11 bit studios — drugiej spółki o najwyższym udziale w indeksie WIG-Games — wzrosła w tym samym czasie o ponad 60 proc. Kapitalizacja spółki pokazuje, że firma nadal dynamicznie się rozwija, mając apetyt na kolejne sukcesy.

Tegoroczny ranking pokazał, że wiele notowanych spółek konsekwentnie realizuje obrane strategie, zwiększając swoją wartość dla akcjonariuszy. Cieszy fakt, że są firmy, które inwestują w nowatorskie rozwiązania, nie uganiając się za szybkim zyskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Walenczak, dyrektor generalny Societe Generale Oddział w Polsce

Polecane