Innowacje zrodzone z B+R

opublikowano: 29-04-2015, 00:00

StartVenture@Poland zainwestowała 2,66 mln zł w dwa innowacyjne projekty. Kolejne są przygotowywane do rynkowego startu.

Fundusz StartVenture@ Poland, utworzony przy Fundacji StartUp Hub Poland i realizujący program wspierania innowacyjnej przedsiębiorczości Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Bridge Alfa, przedstawił swoje pierwsze inwestycje. Wspólnie z Giza Polish Ventures (tu w roli koinwestora) zasili konta dwóch spółek kwotą 2,66 mln zł.

Pieniądze mają pomóc we wprowadzeniu na rynek i rozwijaniu ich projektów, zbudowanych na podstawie formuły B+R (badania i rozwój). Na tej liście znalazł się Virtual Power Plant, polska spółka, posiłkująca się know-how australijskiego partnera, której działalność skoncentrowana jest wokół poprawy efektywności zarządzania energią w dużych budynkach i instalacjach.

Druga inwestycja mieści się w obszarze agro-tech, w segmencie przemysłu paszowego (fundusz na razie nie podaje nazwy spółki do publicznej wiadomości). Firma swoją ofertę kieruje głównie do hodowców ryb i drobiu; proponuje im kompozycję składników paszowych, bogatych w białko.

Natomiast kolejne dwa projekty przechodzą obecnie proces preinkubacji, przygotowujący do wprowadzenia biznesu na rynek. Po jego zakończeniu StartVenture@Poland zainwestuje w nie kolejną pulę pieniędzy. A mowa o NanoSanguis oraz NanoDiagnostyka. Pierwszy zespół opracowuje substytut krwinek czerwonych (preparat krwiozastępczy), który będzie można użyć w sytuacjach nagłych, zagrażających ludzkiemu życiu. Drugi chce spopularyzować radiofarmaceutyk, zwiększający skuteczność wykrywania nowotworu, zwłaszcza w bardzo wczesnej fazie jego rozwoju. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Innowacje zrodzone z B+R