Innowatorzy na start

opublikowano: 12-09-2012, 00:00

KOMENTARZ

„Polska jest w ogonie Europy pod względem innowacyjności” — taka opinia pojawia się w wielu badaniach i rankingach. Kolejne często przytaczane diagnozy dotyczą zbyt małych nakładów na badania i rozwój, bariery kapitałowej czy systemu nauczania, który nie wspiera kreatywności.

Jednak my — czyli partnerzy funduszu BBI Seed Fund oraz redakcja „Pulsu Biznesu” — jesteśmy przekonani, że w Polsce jest wiele wysoce innowacyjnych przedsiębiorstw, którym do pełnego sukcesu brakuje tylko wsparcia kapitałowego, a może także wiedzy marketingowej i menedżerskiej. Mają natomiast doskonałe pomysły z komercyjnym potencjałem, które można zastosować w wielu dziedzinach gospodarki.

Mają także za sobą pierwsze wdrożenia i model biznesowy. Dlatego dziś startujemy z konkursem „Biznes na 5”, który pozwoli wyłonić takie firmy i wyprowadzić je na szerokie wody. W najlepsze projekty zainwestuje fundusz BBI Seed Fund, udzieli im także wsparcia merytorycznego.

Na łamach „PB” będziemy relacjonować przebieg konkursu, prezentacje uczestników oraz pracę analityków i jury. Przedstawimy także najciekawsze projekty oraz — oczywiście — zwycięzców. Powodzenia!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KATARZYNA LATEK redaktor „Pulsu Firmy”

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu