Inpro buduje obiekt za 50 mln zł

Agnieszka Janas
16-09-2003, 00:00

Przedsiębiorstwo Budowlane Inpro z Gdańska rozpoczęło budowę kompleksu Dom Zdrojowy w Jastarni. Koszt projektu szacowany jest na 50 do 60 mln zł.

W tej chwili prowadzona jest sprzedaż apartamentów, a spółka negocjuje z nabywcą części hotelowej kompleksu.

— W jej skład wchodzi 35 pokoi, restauracja i centrum rekreacyjne. Hotel realizowany jest w standardzie czterogwiazdkowym. Transakcją zainteresowani są inwestorzy ze Szwajcarii. Jesteśmy firmą budowlaną i dlatego podjęliśmy te negocjacje — wyjaśnia Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro.

Inwestor nie podaje ceny samej części hotelowej. Spodziewa się, że w najbliższym czasie uda się mu podpisać umowę.

Obiekt składa się z niewielkiego hotelu oraz apartamentów przeznaczonych do sprzedaży niezależnie od hotelu.

— W skład drugiej części zespołu — tzw. Domu Zdrojowego wchodzą 72 apartamenty o powierzchni od 30 do ponad 100 mkw. Cena wynosi 2 tys. USD za mkw. Dotychczas sprzedaliśmy już około 45 proc. lokali — twierdzi Rafał Zdebski.

Termin oddania inwestycji do użytku, przewidziany jest na koniec lata 2004 r. Obecnie trwają prace przy budowie fundamentów budynku. Generalnym wykonawcą także jest spółka Inpro.

— Pięć lat zajęło nam uzyskanie stosownych pozwoleń. Najtrudniejsze było doprowadzenie do zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego w obrębie działki. W wersji zastanej przez nas można tu było wybudować restauracje i kawiarnie dla 200 osób. Biorąc pod uwagę koszt zakupu działki — 8 mln zł — taka inwestycja nigdy by się nie zwróciła — wyjaśnia Rafał Zdebski.

Problemy ze zmianami przeznaczenia jednohektarowej działki wynikały z jej unikalnego położenia na najwyższej w Jastarni wydmie.

— Obiekt nie jest gigantem, a pozwolenie na budowę zobowiązuje nas do dbania o to, aby nie uległ uszkodzeniu lasek otaczający plac budowy. Przyroda jest dodatkowym atutem projektu — zapewnia Rafał Zdebski.

Zdaniem przedstawicieli agencji nieruchomości, inwestowanie w apartamentowce, zlokalizowane w atrakcyjnych turystycznie miejscach na Wybrzeżu, staje się coraz popularniejsze. Obiekty takie budują zarówno duże spółki, jak Inpro, Invest Komfort czy Hossa, jak i mniejsi deweloperzy, realizujący małe, zawierające 4-5 apartamentów, domy. Cena za 1 mkw. nowych lokali wynosi od 6 tys. zł, wzwyż i uzależniona jest nie tylko od miejscowości i standardu wykończenia, ale także od piętra czy widoku z okna.

— Apartamenty kupują najczęściej ludzie zamieszkali na stałe za granicą, ale wywodzący się z tych terenów i osoby traktujące je jako inwestycję — wyjaśnia Piotr Czernek z gdyńskiego oddziału agencji nieruchomości Ober-House.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Inpro buduje obiekt za 50 mln zł