Czytasz dzięki

Instalacje od A do Z

  • Materiał partnera
opublikowano: 21-01-2020, 10:10

Dbałość o jak najwyższe standardy popłaca. Przekłada się na dobrą opinię i więcej kontraktów. Potwierdza to przykład Zakładu Instalacji Sanitarnych i Budownictwa Ogólnego z Myślenic.

Podczas obchodów 30-lecia istnienia Zakładu Instalacji Sanitarnych i Budownictwa Ogólnego z Myślenic, Krzysztof Zięba, prezes firmy, podkreślał, że dotychczasowe sukcesy zawdzięcza ona profesjonalnej i zaangażowanej kadrze. [FOT. ARC]

Historia Zakładu Instalacji Sanitarnych i Budownictwa Ogólnego (ZISiBO) sięga 1990 r. — w tym miesiącu firma hucznie obchodziła 30-lecie. Początki były skromne. Krzysztof Zięba, prezes firmy, po zakończeniu pracy w myślenickim oddziale krakowskiego Przedsiębiorstwa Robót Instalacyjnych, chcąc wykorzystać zdobytą tam wiedzę i doświadczenie, założył małą prywatną firmę. Zatrudniała wówczas dwóch pracowników i realizowała niewielkie zlecenia, głównie instalacje w domach jednorodzinnych.

Stopniowy rozwój

Pierwszy większy kontrakt pojawił się w 1993 r. i dotyczył realizacji instalacji na osiedlu Jagiellońskim w Dobczycach. Trzy lata później, na zlecenie Wyższej Szkoły Zarządzania w Krakowie, firma wykonała pierwszą w pełni zautomatyzowaną kotłownię gazową. Natomiast w 1998 r. po raz pierwszy zrealizowała umowę z PGNiG na rozbudowę sieci gazowniczej.

Na 10-lecie działalności, w 2000 r., zakład przeniósł się do nowo wybudowanej siedziby przy ul. Słowackiego w Myślenicach.

— W tamtym czasie zaczęliśmy podpisywać coraz większe kontrakty, poszerzając jednocześnie portfel zrealizowanych inwestycji o obiekty sportowe (basen w Myślenicach), handlu wielkopowierzchniowego (market Leroy Merlin w Modlniczce) i przemysłowe (instalacje dla Cooper Standard) — wymienia Krzysztof Zięba.

W 2008 r. ZISiBO rozpoczął realizację instalacji dla nowej siedziby Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju. Była to pierwsza duża jednostka ochrony zdrowia, w budowie której uczestniczył.

W 2010 r. firma przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Cały czas się rozrastała, wykonując coraz większe i bardziej złożone zlecenia, realizując kontrakty terminowo, spełniając wszystkie oczekiwania inwestorów i głównych wykonawców.

Doświadczenie i wiedza

— Dbałość o zachowanie najwyższych standardów zaowocowała dobrą opinią w branży, co przełożyło się na większą liczbę kontraktów w kolejnych latach. Coraz ciekawsze zlecenia i zwiększanie portfela zamówień spowodowały nie tylko wzrost zatrudnienia, ale także znaczne podniesienie kwalifikacji naszych pracowników i kadry inżynierskiej. Dzięki temu w naszym zasięgu znalazły się inwestycje dotychczas nieosiągalne z uwagi na swoją skalę, termin wykonania czy poziom skomplikowania — mówi prezes ZISiBO.

Ostatnie 10 lat to okres, w którym ZISiBO realizował wiele dużych kontraktów. M.in. w 2010 r. w ciągu pół roku wykonano instalację dla hotelu Bukovina, a w 2014 r., po trzech latach prac, zakończyła się budowa instalacji dla dziewięciu budynków Instytutu Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego (głównym wykonawcą był Hochtief). Dało to firmie referencje, które przełożyły się na kontrakty na realizację czterech kolejnych wydziałów UJ.

— W kolejnych latach budowaliśmy wiele biurowców, szpitali, hoteli, galerii handlowych i obiektów przemysłowych. W 2016 r. zakończyliśmy budowę Term Chochołowskich — największych basenów termalnych w Polsce. W samym 2019 r. realizowaliśmy instalacje dla 20 inwestycji, z których największą była budowa nowego szpitala powiatowego w Żywcu — mówi Krzysztof Zięba.

ZISiBO realizuje wiele kontraktów na zlecenie PGNiG. Dotyczą one modernizacji i rozbudowy sieci gazowych oraz wykonywania przyłączy. W związku z tymi umowami w ostatnich latach firma postawiła na rozwój własnego działu projektowego. Jej specjalnością są obecnie usługi związane z projektowaniem i realizacją sieci i instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych oraz gazowych, stacji redukcyjno-pomiarowych gazu, instalacji centralnego ogrzewania i sieci ciepłowniczych, instalacji klimatyzacyjnych i sieci chłodniczych, a także kotłowni i wymienników ciepła. Od kilku lat ZISiBO bierze aktywny udział w wymianie przestarzałych kotłowni w ramach programów RPO i Czyste powietrze.

Jak podkreśla Krzysztof Zięba, jego firma zapewnia wykonanie prac od A do Z.

— Klienci mogą u nas zrealizować całość inwestycji, a to nie zawsze jest możliwe w innych przedsiębiorstwach. Mamy działy: projektowy, przygotowania produkcji i wykonawczy, a także inżynierów przygotowujących inwestycję do odbioru i dokumentację powykonawczą — mówi prezes ZISIBO.

Ekipa ZISiBO liczy obecnie ponad 60 osób. Firma dysponuje nowoczesnym sprzętem i rozbudowanym parkiem maszynowym, posiada również własną bazę transportową. Dysponuje potencjałem kilku stałych podwykonawców, co powoduje, że na realizowanych przez nią kontraktach pracuje jednocześnie ponad 100 pracowników fizycznych oraz 15 inżynierów i kierowników — pozwala to realizować nawet największe inwestycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Polecane