Instytucja z rynku krypto wstrzymała wypłaty

opublikowano: 16-11-2022, 16:04
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Genesis Trading, dom maklerski, oferujący klientom instytucjonalnym usługi brokerskie na rynku kryptowalut wstrzymał wypłaty i zawiesił działalność pożyczkową po tym, jak stracił płynność.

Spółka tłumaczy decyzję niespotykaną dotychczas liczba wniosków o wypłatę depozytu, która doprowadziła spółkę do utraty płynności. Instytucja zatrudniła doradców, aby ci zbadali wszystkie możliwe rozwiązania tej sytuacji.

Jak podaje agencja Bloomberg, celem jest pozyskanie nowego kapitału. Co ciekawe tydzień temu spółka zapowiedziała, że wkrótce firma Barry Silbert’s Digital Currency zainwestuje w nią 140 mln USD. Temat jednak ucichł.

Genesis Trading jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych brokerów oferujących klientom instytucjonalnym możliwość handlu kryptowalutami. Spółka zajmuje się pożyczkami (zarówno w dolarach, jak i kryptowalutach) dopiero od kilku lat, a ich popularność w tym roku znacznie spadła.

Bardziej aktywnie podmiot działał w zakresie produktów inwestycyjnych. Jednym z największych odbiorców tej usługi jest Gemini, giełda kryptowalut. W związku z zamrożeniem depozytów jej środki nie mogą zostać zwrócone. Może to za sobą pociągnąć kolejne konsekwencje biorąc pod uwagę to, że Gemini zainwestowało w produkty Genesisa pieniędzmi swoich klientów.

Tego rodzaju wadliwych modeli biznesowych na rynku kryptowalut nie brakuje. Wiele podmiotów jest mocno zadłużonych, co w obecnym środowisku jest wyjątkowo niesprzyjające.

“Nie jest przypadkiem, że branża kryptowalut przeżywa trudności akurat teraz. To efekt rosnących stóp procentowych na całym świecie. Kapitał stał się droższy i biznesplany projektów, które potrzebują wielu lat na uzyskanie rentowności, przestały się spinać. Inwestorzy nie są w stanie czekać tyle czasu na zwrot z inwestycji, ile dawniej” - tłumaczą analitycy Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane