Integer.pl rusza na podbój Kolumbii

ISBNews
04-02-2014, 11:54

Grupa Integer.pl zainstaluje 100 Paczkomatów InPost w Kolumbii do końca 2014 r., podała spółka.

Rafał Brzoska, prezes Integer.pl (fot. Puls Biznesu, WM)
Zobacz więcej

Rafał Brzoska, prezes Integer.pl (fot. Puls Biznesu, WM)

Będzie to możliwe dzięki zwycięstwu w przetargu organizowanym przez kolumbijskiego narodowego operatora pocztowego, spółkę 4-72. W ramach pierwszego etapu umowy firma rozstawi w Kolumbii 8 terminali umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek.

"Ameryka Południowa to region świata, w którym e-handel rośnie w niesamowitym tempie, dlatego rozpoczęcie współpracy z kolumbijskim partnerem jest dla nas kolejną znakomitą informacją. Nasze Paczkomaty staną dzięki temu w kraju, który w ciągu ostatnich 5 lat odnotował czwarty, najwyższy wzrost internetowego handlu na świecie! E-commerce w Kolumbii zwiększył się w tym czasie o imponujące 41%, co oznacza ogromne zapotrzebowanie na wygodną i szybką dostawę towarów" - powiedział prezes Integer.pl Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.

Kolumbia jest 19. państwem, w którym klienci będą mogli skorzystać z jednej z najwygodniejszych form dostawy produktów. Paczkomaty InPost są już dostępne w 18 krajach na całym świecie - w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.

Na całym świecie funkcjonuje już - w różnych modelach biznesowych - niemal 3000 Paczkomatów. W ciągu najbliższych 3-4 latach Paczkomaty InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro. W USA Grupa Integer.pl planuje uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Firma intensywnie przygotowuje się również do wejścia na największe światowe rynki - w Chinach i USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Integer.pl rusza na podbój Kolumbii