Integer wchodzi do Estonii

MIB
10-02-2011, 00:00

Integer.pl podpisał umowę z pocztą estońską na dostawę paczkomatów. I etap kontraktu ma wartość 950 tys. EUR.

Integer.pl podpisał umowę z pocztą estońską na dostawę paczkomatów. I etap kontraktu ma wartość 950 tys. EUR.

Grupa Integer.pl, niezależny operator wchodzi z jedną ze swoich usług — paczkomatami 24/7 — na rynek estoński. To pierwszy w historii kontrakt między niezależnym polskim operatorem a zagraniczną pocztą publiczną. Umowa z Eesti Post, do której należy 98 proc. udziału w lokalnym rynku pocztowym — obejmuje nie tylko zainstalowanie 38 paczkomatów, ale również partnerstwo technologiczne i doradztwo biznesowe w kwestii komercyjnego uruchomienia nowej usługi w Estonii. Kontrakt to efekt wygrania przez spółkę Integer.pl przetargu. Wartość I etapu realizacji zlecenia wynosi 950 tys. EUR.

— Umowa z Eesti Post jest bez wątpienia przełomowym wydarzeniem nie tylko w historii naszej spółki, ale również w kontekście całego rynku pocztowego — przekonuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Kontrakt Integera z Eesti Post zakłada możliwość systematycznego zwiększania liczby zamówionych urządzeń. Ponadto Integer.pl — poza produkcją i sprzedażą paczkomatów dla Eesti Post — odpowiedzialny będzie również za opracowanie i wdrożenie strategii edukacyjnej i marketingowej, związanej z uruchomieniem paczkomatów na rynku estońskim.

Pierwsze urządzenia mają pojawić się na ulicach największych miast Estonii w lipcu 2011 r.

W Polsce Integer.pl uruchomił dotychczas 420 paczkomatów. Spółka planuje docelowo udostępnienie 800 urządzeń. Do końca 2012 r zamierza również sprzedać paczkomaty odbiorcom w co najmniej dziewięciu krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Integer wchodzi do Estonii