Inteligentny system na budowie galerii

opublikowano: 26-11-2019, 22:00

Aplikacja do zarządzania logistyką placu budowy ma pomóc zaoszczędzić generalnemu wykonawcy centrum handlowego w Ełku.

Inteligentny system do zarządzania dostawami materiałów na plac budowy, opracowany przez ProperGate, zostanie pilotażowo wdrożony na budowie Karuzeli Ełk — największego centrum handlowego na Mazurach. Autor rozwiązania, firma ProperGate podpisała umowę o współpracy z CFE Polska. Według szacunków Proper- Gate, dzięki optymalizacji logistyki na placu budowy i zadań z nią związanych, w przypadku dużych i skomplikowanych budów wieżowców system może wygenerować do 15 proc. oszczędności kosztów projektu. Dlatego powstała aplikacja testowana dotychczas w różnych krajach (m.in. w Dubaju, Belgii) na budowach biurowców i mieszkań.

Aplikacja umożliwia kontrolę i monitorowanie przepływu materiałów
dostarczanych przez podwykonawców oraz komunikację z nimi — mówi Rafał
Grudzień, CEO ProperGate.
Zobacz więcej

NA BUDOWIE:

Aplikacja umożliwia kontrolę i monitorowanie przepływu materiałów dostarczanych przez podwykonawców oraz komunikację z nimi — mówi Rafał Grudzień, CEO ProperGate. Fot. Marek Wiśniewski

— Współpraca z CFE pozwoli nam zebrać doświadczenie związane z projektami handlowymi. Naszym celem jest rozszerzenie możliwości naszego systemu. Obecnie przede wszystkim skupiliśmy się na projektach biurowych i mieszkaniowych. Współpraca z CFE jest ważnym krokiem milowym w rozwoju ProperGate — mówi Rafał Grudzień, CEO ProperGate.

Centrum handlowe Karuzela Ełk realizowana przez CFE będzie mieć powierzchnię 18 tys. m kw.

— Efektywność procesów budowlanych nadal pozostawiawiele do życzenia. Jak wynika z doświadczeń CFE, w każdym projekcie budowlanym wiele zadań ma powtarzalny charakter. Wszystkimi placami budowy rządzą się podobne procesy i spotykamy na nich podobne wyzwania. Bazując na danych, które są zbierane z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych, można wiele procesów przeanalizować, a następnie je usprawnić i ustandaryzować. Widzimy ogromny potencjał w takich rozwiązania jak Propergate i chcemy je stosować, aby usprawnić nasze procesy budowlane — mówi Bruno Lambrecht, dyrektor generalny CFE.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

ProperGate został m.in. doceniony w Urban Quest, programie akceleracyjnym dla proptechów (spółek technologicznychtworzącychoprogramowanie dla branży nieruchomości) realizowanym przez Skanską, Microsoft i Business Link. System został wyróżniony za to, że umożliwia efektywniejsze zarządzanie logistyką dostaw na budowie. Zapewnia także monitoring emisji CO2 generujący raporty do certyfikacji.

OKIEM EKSPERTA

Pionierzy zgarniają śmietankę

BARTOSZ DOBROWOLSKI, dyrektor generalny Proptech Poland

Pionierzy to ci, którzy jako pierwsi podejmują ryzyko, i pierwsi, którzy mają okazję czerpać korzyści z nowych technologii. Prawdziwe zmiany w jakiejkolwiek branży zawdzięczamy właśnie próbom wdrażania technologii podejmowanym przez uczestników rynku i budowaniu zaufania.

Dlatego każde kolejne, nawet niewielkie wdrożenie nieznanych wcześniej innowacji ma tak olbrzymie znaczenie. W tym wypadku cieszy fakt wykorzystania narzędzia Propergate polskiej firmy, która znalazła się niedawno na liście 100 najciekawszych światowych contechów, czyli spółek technologicznych pracujących dla budownictwa. To bardzo duże wyróżnienie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu