Interbit tworzy bazę o firmach Leszna

Paweł Bodziński
02-10-2000, 00:00

Interbit tworzy bazę o firmach Leszna

Interbit, internetowa firma z Leszna, rozpoczął tworzenie bazy danych o lokalnych podmiotach gospodarczych. Nowością jest możliwość dostępu do bazy przez telefon wyposażony w usługę WAP.

Interbit, leszczyńska firma świadcząca usługi internetowe, rozpoczął tworzenie pierwszej w regionie bazy danych o lokalnych podmiotach gospodarczych. Zarówno uczestnictwo, jak i korzystanie z bazy jest bezpłatne.

— Istnieją już inne bazy firm w Internecie, np. Telekomunikacji Polskiej SA czy Polskich Książek Telefonicznych, ale nie mają one opcji WAP-u. Poza tym nasza usługa jest darmowa — twierdzi Paweł Polak, współwłaściciel Interbit.

Nowością bazy, w odróżnieniu od już istniejących, jest dostęp do niej przez telefony wyposażone w system WAP. Wolniejszy transfer danych przez WAP zmniejsza prędkość przepływu informacji, mimo to korzyści są spore.

— Każdy przedstawiciel handlowy wjeżdżający na nasz teren będzie mógł wstukać w telefon słowa klucze dotyczące interesującej go branży i otrzyma wykaz firm wraz z adresami — mówi Paweł Polak.

Podstawowym celem istnienia bazy jest promocja lokalnego rynku. Dzięki bazie Interbit zamierza pozyskać nowych klientów.

— Znajdującym się w bazie firmom chcemy proponować nasze pozostałe usługi, np. serwery wirtualne, sklepy i strony internetowe, tworzenie i prowadzenie kont poczty elektronicznej, serwery ftp — twierdzi Marek Para z Interbit.

Informacja w bazie będzie zawierać wszelkie dane teleadresowe oraz adresy stron internetowych i e-mail. To ostatnie oraz wybrane słowa klucze będą równocześnie linkami. Ponadto firma może zamieścić krótką 240-znakową informację o sobie i branży, którą się zajmuje. Zgłoszenie udziału w bazie firm jest darmowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Bodziński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Interbit tworzy bazę o firmach Leszna