InterCars wesprze przejęcia

PJ
opublikowano: 07-09-2011, 00:00

Dystrybutor pomógł

Dystrybutor pomógł

swojemu partnerowi

kupić Polmozbyt Łódź.

Wystarczył dobry

biznesplan.

Na krajowym rynku motoryzacyjnym możemy być świadkami ciekawych zmian właścicielskich. Może w nich wziąć udział InterCars, dystrybutor części, choć nie w pierwszoplanowej roli.

— Nie wykluczam, że jeśli jeden z naszych partnerów biznesowych przedstawi interesujący biznesplan dotyczący przejęcia spółki motoryzacyjnej w kraju, rozważymy wsparcie finansowe tego projektu. Samodzielnie tego robić nie będziemy — mówi Robert Kierzek, prezes giełdowej firmy.

Pierwsza taka transakcja właśnie została sfinalizowana. W poniedziałek Ministerstwo Skarbu Państwa po- informowało o sprzedaży spółki Polmozbyt Łódź konsorcjum, które utworzyły Liberty Motors i InterCars. Pakiet 85 proc. akcji spółki kosztował 7,1 mln zł.

— Głównym kupującym jest Liberty Motors, nasz partner, dystrybutor motocykli i części zamiennych. Celem transakcji było dalsze umocnienie pozycji obu spółek w regionie łódzkim — mówi enigmatycznie szef InterCars.

Jak podkreśla, Polmozbyt Łódź, zajmujący się serwisowaniem samochodów i sprzedażą części zamiennych, wymaga głębokiej restrukturyzacji. Zdaniem Roberta Kierzka, nie wchodzą w grę ani likwidacja spółki, ani zwolnienia. Zastrzega się jednak, że karty w Polmozbycie rozdaje Liberty Motors, a InterCars nie będzie ingerował w politykę partnera. Przedstawiciele łódzkiej spółki nie chcieli wczoraj komentować zmian właścicielskich. Jak podaje resort skarbu, w ubiegłym roku przychody Polmozbytu wyniosły 5,35 mln zł, a wynik netto 1,42 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu