Interesujące publikacje

Jarosław Królak
opublikowano: 22-01-2003, 00:00

Prawo dla firm. Rozwiązanie umowy o pracę

A. Portalska, R. Portalski

Wydawnictwo C. H. BECK Warszawa — grudzień 2002 r.

- Książka jest poradnikiem dla firm oraz pracowników, jak unikać niebezpieczeństw związanych z wypowiadaniem umów o pracę i innymi rodzajami wygaśnięcia takich umów. Prawidłowe rozwiązanie umowy z pracownikiem jest szczególnie ważne z punktu widzenia ochrony interesów przedsiębiorców. Pracodawcy niewłaściwie rozwiązującemu stosunek pracy może grozić przegranie procesu sądowego, z takimi ujemnymi konsekwencjami jak przywrócenie pracownika do pracy bądź zapłata odszkodowania.

Ta publikacja ma za zadanie ułatwić poruszanie się w gąszczu przepisów ochronnych zmierzających do zapewnienia pracownikowi trwałości zatrudnienia.

Autorzy wyjaśniają zasady rozwiązywania umów za wypowiedzeniem, bez wypowiedzenia, przenoszenia pracownika do innej pracy, rozwiązania umowy terminowej, zwolnień grupowych oraz przedstawiają obowiązki firmy po ustaniu zatrudnienia. Publikacja zawiera wzory pism z objaśnieniami oraz wyciągi z aktów prawnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Interesujące publikacje