Interferie znów dają plamę

ES
16-10-2007, 00:00

Obniżanie prognoz staje się specjalnością hotelarskiej spółki z grupy Polskiej Miedzi.

Obniżanie prognoz staje się specjalnością hotelarskiej spółki z grupy Polskiej Miedzi.

Turystyczno-hotelarskie Interferie zadebiutowały na giełdzie rok temu, ale już dały się poznać jako spółka, która nie wywiązuje się z obietnic zawartych w prospekcie emisyjnym. Ubiegły rok miał być najlepszy w historii firmy, a okazał się — delikatnie mówiąc —niewypałem. Jeden zarząd stracił już stanowiska za niewykonanie prognoz. Czy czeka nas powtórka z rozrywki?

Po wpadkach z windowaniem prognoz poprzedniego zarządu nowi prezesi byli bardzo ostrożni w podawaniu planów finansowych na ten rok. Przytaczali, że osiągnięcie 1,6 mln zł zysku to właśnie ostrożna prognoza. Dziś już wiadomo, że nawet takiego zysku Interferiom nie uda się wypracować. Zarząd wczoraj po sesji poinformował o zmniejszeniu tegorocznego wyniku do 1 mln zł przy przychodach ze sprzedaży 35,9 mln zł (spadek z 39,5 mln zł).

Spółka tłumaczy się nagłym wycofaniem się z zakontraktowanych wcześniej pobytów jednego z istotniejszych niemieckich klientów. Powodem takiej decyzji miał być remont w nadmorskim ośrodku Cechrztyn.

— Zarząd spółki musiał podjąć decyzję o natychmiastowej realizacji prac remontowych. Zdaniem kontrahenta, ich uciążliwość była powodem odstąpienia od kontynuacji umowy — mówi Tadeusz Kania, wiceprezes Interferii.

Władze spółki są przekonane, że jeszcze wyjdą na prostą, bo zawarły umowę z firmą współpracującą z największymi kooperantami z Niemiec.

Przypomnijmy, że nadzór finansowy wszczął postępowanie przeciwko spółce w związku z komunikatami o zmianach prognoz za 2006 r.

Frapujący jest też wczorajszy wzrost kursu — o ponad 9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Interferie znów dają plamę