Internauci ocenili banki

PAL
opublikowano: 19-01-2011, 11:48

Najlepiej ocenianym przez polskich internautów bankiem jest BOŚ. Najgorzej internauci oceniają BPH. A najczęściej piszą o mBanku – wynika z grudniowego Raportu monitorowania treści w Internecie Banking Review sporządzonego przez Expandi.

Najbardziej lubianym bankiem przez internautów – sądząc po liczbie pozytywnych ocen wystawionych w Internecie – okazał się BOŚ. Następne w zestawieniu są: Deutsche Bank, Getin Noble Bank, Inteligo, Raiffeisen Bank, Citi Bank, Alior Bank, Millennium, Polbank i Lukas Bank.

„Najlepiej postrzeganymi bankami były Allianz Bank i BOŚ Bank. Jednak otrzymały one niewiele ocen, a przez to ich wyniki nie są miarodajne” – czytamy w raporcie.

Najwięcej negatywnych ocen dostał od internautów bank BPH. „Bank jest bardzo źle oceniany od kilku miesięcy. W grudniu otrzymał on najniższą ogólną ocenę” – napisali autorzy raportu.

Kolejne miejsca na liście negatywnie ocenianych banków zajmują: Kredyt Bank, Raiffeisen Bank, MultiBank, Eurobank, Polbank, Millennium, mBank, Getin Noble Bank oraz PKO BP.

Zdecydowanym liderem w zakresie liczby wystawionych ocen jest mBank. Internauci wypowiadali się na jego temat dwa razy częściej niż na temat wicelidera, Getin Noble Banku.

Internauci ocenili bankiInternauci ocenili banki„W porównaniu z poprzednim miesiącem najbardziej poprawiło się postrzeganie stosunkowo rzadko opiniowanych banków: BOŚ Banku, Raiffeisen Banku, Allianz Banku oraz Inteligo, Genin Noble i Alior Banku. Gorzej niż w grudniu postrzegano natomiast: KredyBank, EuroBank i BPH” – czytamy w raporcie Expandi. Autorzy raportu podkreślają, że spośród produktów i usług najczęściej krytykowano obsługę, bezpieczeństwo i kredyty. Najwięcej pozytywnych ocen otrzymały produkty oszczędnościowe i karta kredytowa.
Na potrzeby grudniowego raportu monitorowaniem zostało objętych 245 źródeł, w wyniku czego Expandi otrzymało 47971 informacji przeznaczonych do dalszego odfiltrowania i kategoryzowania. Wynikiem procesu filtrowania jest 10902 informacji dostępnych w panelu użytkownika, odpowiednio skategoryzowanych i w przypadku opinii - ocenionych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane