Internauci przeciążyli serwer PKP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-12-2005, 16:22

W niedzielę, między godziną 12.00 a 13.00, przez około pół godziny nie można było korzystać z informacji o nowych rozkładach jazdy na kolei, zamieszczonych na stronie internetowej PKP SA - poinformował PAP rzecznik prasowy PKP Michał Wrzosek. Przerwa była spowodowana olbrzymim zainteresowaniem internautów nowymi rozkładami jazdy.

 W niedzielę, między godziną 12.00 a 13.00, przez około pół godziny nie można było korzystać z informacji o nowych rozkładach jazdy na kolei, zamieszczonych na stronie internetowej PKP SA - poinformował PAP rzecznik prasowy PKP Michał Wrzosek. Przerwa była spowodowana olbrzymim zainteresowaniem internautów nowymi rozkładami jazdy.

    Od 11 grudnia weszły w życie nowe rozkłady jazdy spółek kolejowych przewożących pasażerów, w tym największych: PKP Intercity i PKP Przewozy Regionalne. Nowe rozkłady jazdy mają też inni kolejowi przewoźnicy.

    Spółka PKP Przewozy Regionalne uruchomiła blisko 3 tys. pociągów. Przewoźnik uprzedził jednak, że część pociągów może zostać wycofanych, jeżeli samorządy nie znajdą na nie pieniędzy.

    W nowym rozkładzie jazdy zamieszczonym na stronach internetowych przewoźnika, pociągi, którym grozi wycofanie, zostały oznaczone literą "F".

    W nowym rozkładzie jazdy ten sam przewoźnik uruchomił również 297 pociągów międzywojewódzkich i 30 międzynarodowych.

    PKP Intercity ogłosiła, że w nowym rozkładzie rośnie liczba tzw. połączeń skomunikowanych, czyli takich, w których można dogodnie pojechać koleją z przesiadką (np. z Poznania do Krakowa z przesiadką w Warszawie).

    Przewoźnik zaoferował 97 dodatkowych połączeń skomunikowanych. Siatka połączeń krajowych w nowym rozkładzie jazdy zwiększy się ze 120 do 217.

    Najważniejszym punktem przesiadkowym pozostaje Warszawa Centralna, gdzie układ połączeń zapewnia możliwość szybkiego przejścia między linią do Gdyni a połączeniami na południe kraju. Dodatkowo przesiadki zapewnione są w Poznaniu (do Wrocławia i Szczecina) i w Katowicach.

    Połączenia skomunikowane są gwarantowane, tzn., jeżeli pociąg przyjeżdżający na stację przesiadkową się spóźni, to skomunikowany pociąg, odjeżdżający z tej stacji, na niego poczeka. Pasażer płaci tylko za jedną miejscówkę, drugą otrzymuje gratis.   

    W relacjach krajowych PKP Intercity uruchomił nowe połączenia bezpośrednie: z Warszawy do Bydgoszczy, z Poznania i Warszawy do Białegostoku, z Trójmiasta do Bielska Białej, z Wrocławia do Kołobrzegu, z Gliwic i Warszawy do Olsztyna i Ełku, z Trójmiasta w Beskidy.

    W relacjach międzynarodowych Intercity uruchomił nowe połączenie skomunikowane do Rzymu, pociąg EuroCity "Polonia" do Wiednia uzyskał połączenie skomunikowanie na stacji Breclav z pociągami do i z Bratysławy.

    Obsługę połączenia z Warszawy do Moskwy zapewnia pociąg "Ost-West" zestawiony z wagonów sypialnych PKP Intercity i kolei rosyjskich. Pociąg "Polonez" do Moskwy został wycofany.

    Pociąg "Jan Kiepura" jeździ do Frankfurtu nad Menem, a nie do Brukseli, jak było poprzednio. Zmiana ta jest spowodowana bardzo niską frekwencją na odcinku Kolonia - Bruksela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane