Internet na razie nie zagrozi pośrednikom

Radosław Górecki
opublikowano: 28-07-2000, 00:00

Internet na razie nie zagrozi pośrednikom

Stron poświęconych nieruchomościom w Internecie jest coraz więcej. Są one jednak głównie zbiorem ofert z całego kraju. Głównym zarzutem, jaki można postawić rodzimym witrynom, jest to, że trudno znaleźć na nich aktualne raporty dotyczące naszego rynku.

Polskie strony WWW o nieruchomościach to głównie duże bazy danych ofert. Pośrednicy traktują Internet jak tablicę ogłoszeniową. Na nieruchomościach w Internecie zarabia się głównie zamieszczając bannery reklamowe odsyłające do poszczególnych agencji nieruchomości.

Niektórzy pośrednicy twierdzą, że Internet może im zagrozić. Obawiają się, że klienci sami będą wyszukiwali oferty i kontaktowali się za pomocą sieci z właścicielem nieruchomości. Pośrednik nie jest potrzebny. Taki pomysł wykorzystali twórcy strony www.immobel.com.

Są też i bardziej optymistyczni. Uważają, że nie zagrozi on pośrednikom. Nawet jeśli sieć stanie się łącznikiem między sprzedającymi a kupującymi, to i tak pośrednicy będą potrzebni. Wielu ludzi nie ma bowiem czasu na przeszukiwanie ofert. W przyszłości być może takie zadanie spadnie właśnie na pośredników. Ich zadaniem będzie wyszukanie kilku odpowiednich ofert.

Radosław Górecki

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Internet na razie nie zagrozi pośrednikom