Interwencja na rynku jena

Marek Druś, Bloomberg
opublikowano: 22-09-2022, 11:13
aktualizacja: 22-09-2022, 11:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Słabnący wcześniej mocno w czwartek japoński jen już umacnia się wobec dolara. To prawdopodobnie pierwsza interwencja wspierająca walutę od 1998 roku, informuje Bloomberg.

Jen obecnie umacnia się o 1,3 proc. do 142,20 JPY za dolara. Wcześniej w czwartek słabł nawet do 145,89 JPY po tym jak bank centralny Japonii zdecydował o kontynuowaniu ultra luźnej polityki monetarnej pomimo zaostrzania jej przez inne banki centralne największych gospodarek. Słabnięcie jena, którego kurs zbliżał się do poziomu ostatniej interwencji z 1998 roku, wywołało reakcję władz Japonii. Wiceminister finansów ds. międzynarodowych Masato Kanda powiedział, że rząd podjął „zdecydowanie działania”.

Notowania USD/JPY w czwartek
Notowania USD/JPY w czwartek

- W najlepszym przypadku ich działanie może pomóc spowolnić tempo deprecjacji jena – powiedział Christopher Wong, strateg walutowy Oversea-Chinese Banking Corp. – Ten jeden ruch prawdopodobnie nie zmieni generalnego trendu dopóki dolar i rentowność obligacji USA nie zaczną spadać lub Bank Japonii nie zmieni swojej polityki monetarnej – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane