Invest Remex zarobi 10,25 mln zł

KZ
07-11-2011, 12:10

Invest Remex wykona ekrany akustyczne na jednym z odcinków modernizowanego odcinka kolejowego Warszaw-Gdańsk. Wartość kontraktu to 10,25 mln zł netto.

Invest Remex dołoży cegiełkę do modernizacji linii kolejowej z Warszawy do Gdańska.
Zobacz więcej

Invest Remex dołoży cegiełkę do modernizacji linii kolejowej z Warszawy do Gdańska.

Invest Remex jest partnerem konsorcjum, którego liderem jest giełdowy Pozbud T&R. Zleceniodawcą jest Torpol.

- Spółka uczestniczy aktualnie w większości przetargów infrastruktury kolejowej gdzie występują urządzenia ochrony przed hałasem szynowym. Tylko ostatnie kontrakty, które ofertujemy to m.in: Modernizacja linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław-Poznań oraz olbrzymi projekt modernizacji linii E 75 tzw.Rail Baltica Warszawa-Białystok-granica z Litwą - mówi Tomasz Kowalik, wiceprezes Invest Remex.

- Nie obawiamy się spowolnienia w naszej branży, inwestorzy postrzegają nas jako firmę z branży infrastruktury drogowej, a my działamy w sektorze ochrony środowiska przed hałasem, a w tym segmencie jest jeszcze wiele do nadrobienia.Tym bardziej że według nas nowa ,przyszła perspektywa UE nie bedzie wcale gorsza od obecnej. Przedstawiony pod koniec pażdziernika nowy plan wsparcia inwestycji w latach 2014-2020 tzw.Connecting Europe Facility (CEF) w celu poprawy europejskiej sieci transportowej,energetycznej i cyfrowej to 50 mld euro, z czego samemu transportowi przypadnie 31,7 mld euro.Według Ministerstwa Infrastruktury branża modernizująca kolej otrzyna w tym roku 4 mld zł,a w przyszłym roku wydatki na modernizację podwoją się i sięgną 8 mld zł. Przez najbliższe 3 lata kolejowe firmy infrastrukturalne będą musiały przerobić ponad 20 mld zł, to więcej niż wydatki na kolej w ostatnich 20 latach.Dlatego taką wagę przywiązujemy do tego sektora i jesteśmy bardzo zadowoleni z kolejnego kontraktu dla firmy Torpol - dodaje Tomasz Kowalik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Invest Remex zarobi 10,25 mln zł