Inwestorzy byli spokojni o amerykańskie wybory

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 05-11-2008, 00:00

Notowań EUR/USD poszły wczoraj w górę. Zwyżkę euro do dolara wspierały wzrosty na giełdach europejskich i dobre otwarcie handlu w USA. Wśród inwestorów dominował optymizm w oczekiwaniu na wynik wyborów w USA. Na rynku panuje pogląd, że nowy prezydent będzie w stanie wydźwignąć gospodarkę z recesji. Sam zwycięzca miał drugorzędne znaczenie.

Być może po oficjalnych wynikach zaczną się chłodne kalkulacje. Na razie jednak nastroje są dobre, co daje nadzieję na kontynuację korekty wzrostowej zarówno na giełdach, jak pary EUR/USD. Pamiętajmy jednak, że statystyki mówią co innego, bo w 6 na 7 przypadków po wyborach prezydenckich dolar zyskiwał na wartości. Z oceną warto jednak zaczekać na reakcję graczy w USA. Naszym zdaniem scenariusz zakładający kontynuację wzrostów dolara jest bardzo prawdopodobny.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu