Inwestorzy uwierzyli w Elektrobudowę

opublikowano: 12-11-2019, 22:00

Notowania budowlanej spółki podskoczyły o niemal 40 proc. po tym, jak zarząd firmy podpisał z PKN Orlen porozumienie w sprawie zwolnienia zatrzymanej części wynagrodzenia należnego Elektrobudowie.

Ponadto strony sporu umówiły się na arbitraż. Porozumienie przewiduje zwolnienie zatrzymanej przez koncern części wynagrodzenia w wysokości około 14,63 mln zł i 2,94 mln EUR. Pod koniec października saldo pozostających nierozliczonych należności z tytułu zrealizowanych prac przy instalacji metatezy w Płocku wynosiło 104,4 mln zł. PKN Orlen i Elektrobudowa spotkają się w sądzie polubownym i będą uczestniczyć w postępowaniu arbitrażowym prowadzonym przez sąd przy Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców w Warszawie.

— Rozliczenie kontraktu w formie arbitrażu to bardzo dobre rozwiązanie, korzystne dla obu stron. Postępowanie w sądzie arbitrażowym jest zdecydowanie krótsze niż w sądach powszechnych. Strony wyrażają wolę współpracy celem przeprowadzenia całego postępowania już w perspektywie roku, gdy tymczasem w sądach powszechnych podobne sprawy toczą się zazwyczaj kilka lat — mówi Jacek Podgórski, prezes Elektrobudowy.

— Zawarte porozumienie to szansa na szybsze sfinalizowanie rozliczeń między obiema spółkami, w efekcie powinno pozytywnie przełożyć się na działalność biznesową, w tym wyniki finansowe — podkreśla Józef Węgrecki, członek zarządu Orlenu.

Elektrobudowa jest w trakcie przeprowadzania emisji akcji, która jest warunkiem osiągnięcia porozumienia z bankami i ubezpieczycielami.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu