Czytasz dzięki

Inwestorzy w końcu się przekonali. Kurs mocno w górę

opublikowano: 04-12-2017, 13:09
aktualizacja: 04-12-2017, 13:16

Choć wrocławski Elektrotim wyniki za trzeci kwartał przedstawił ponad dwa tygodnie temu, to inwestorzy dopiero teraz uwierzyli, że najgorsze elektroinstalacyjna firma ma za sobą.

W trzecim kwartale 2017 r. Elektrotim zanotował 4,1 mln zł zysku netto - to cztery razy więcej niż przed rokiem. Mocno wzrosły też przychody - o 38 proc. do 84,2 mln zł. Na poziomie EBITDA zysk to 5,6 mln zł (+179 proc.).

Dwa poprzednie kwartały zakończyły się dla spółki stratą (w sumie 6 mln zł), a jej kurs od początku roku do momentu publikacji wyników spadł o prawie 35 proc.

"Wyniki są dobre, przełamują spadkową tendencję z ostatnich kwartałów" - komentowali przed dwoma tygodniami analitycy DM BDM, którzy podkreślają też wzrost poziomu gotówki netto w bilansie spółki z 1,3 do 6,7 mln zł.

Również Piotr Zybała z mBanku zwracał uwagę na Elektrotim, dla którego podniósł prognozę EBITDA na 2017 r. o 63 proc., a na 2018 r. o 35 proc. W ślad za tym poszła rekomendacja - podniesiono ją z niedoważaj do przeważaj. 

- To największe pozytywne zaskoczenie w sektorze - uważa Piotr Zybała.

- Spółka wchodzi w pozytywny trend na wynikach, wzmocniony efektem niskiej bazy. Spadek kursu do historycznych minimów traktujemy jako okazję do kupna - dodaje analityk mBanku.

Narastająco po trzech kwartałach Elektrotim wciąż ma prawie 2 mln zł straty netto, ale Andrzej Diakun, prezes spółki, zapewnia, że wynik całoroczny będzie dodatni i lepszy niż w 2016 r. Czytaj więcej na Bankier.pl>>

Elektrotim regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Dywidenda za 2016 r. wyniosła 0,35 zł na akcję, a za 2015 r. 1,24 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane