Czytasz dzięki

Inwestorzy zaczęli odważniej kupować akcje

Marek Druś
opublikowano: 08-09-2011, 00:00

Na europejskie rynki akcji wrócił popyt, po tym jak długa przecena spowodowała, że wycena spółek z indeksu Stoxx Europe 600 spadła do poziomu z 2008 roku. Nastroje poprawił wyrok niemieckiego sądu konstytucyjnego, który potwierdził legalność pomocy dla Grecji. Wzrosła wartość głównych indeksów 18 największych europejskich giełd i wszystkich 19 indeksów branżowych. Najmocniej drożały akcje spółek motoryzacyjnych, z segmentu energii, przemysłowych i technologicznych.

Na Wall Street także dominował popyt. Inwestorzy stawiali na pozytywny odbiór wystąpienia prezydenta USA, w którym ma przedstawić plan poprawy sytuacji na rynku pracy. W czwartek Barack Obama ma ogłosić m.in. wpompowanie 300 mld USD w gospodarkę w przyszłym roku. Rosła wartość indeksów wszystkich 10 głównych segmentów SP500. Największym popytem cieszyły się akcje spółek z segmentów energii, finansowego i materiałowego. W grupie najmocniej drożejących spółek znalazły się m.in. Bank of America, koncern naftowy Chevron oraz koncern przemysłowy General Electric.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane