Inwestycja w zdrowie wypłaci solidną dywidendę

KNS, news.com.au
opublikowano: 16-07-2009, 12:44

Ludzie o lepszym zdrowiu mają zdecydowanie większe szanse na wyższe zarobki i lepszego rodzaju prace – wynika z  raportu „Zdrowy, bogaty i mądry?”- wykonanego przez australijski Uniwersytet NATSEM.

Według badań, ludzie niezdrowi zarabiają średnio połowę tego, co zdrowi. Niezdrowi ludzie mają również niski udział na rynku pracy. Aż połowa niezdrowych w wieku produkcyjnym ludzi nie pracuje. Dla porównania – tylko 20 proc. zdrowych "miga się" od pracy. Co więcej ludzie o słabym zdrowiu znacznie częściej zatrudniani są do prac sezonowych, dorywczych i na krótszy okres tracąc przez to szereg dodatków takich jak ubezpieczenie, płatny urlop i inne.

Średnie zarobki zdrowych ludzi wrosły z 41 tys. (w 2001/02 roku) do 54 tys. USD w 2006/7 roku. Natomiast w tym samym czasie ludzi o stale złym stanie zdrowia spadły z 24 tys. do 22 tys. USD.

„Wnioski z tego płynące są proste” – twierdzi finansowy doradca Andrew Heaven. „Inwestowanie czasu i wysiłku w dobre zdrowie z samego względu na dobrą pracę i zarobki jest tego warte”

Wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ciężkie choroby czy wypadki mogą spotkać również dotyczyć ich samych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KNS, news.com.au

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Inwestycja w zdrowie wypłaci solidną dywidendę