Inwestycje napędzają innowacje w MŚP

Wartość wyleasingowanego od stycznia do czerwca sprzętu informatycznego przekroczyła 370 mln zł, co oznacza 6-procentowy wzrost rok do roku.

Maszyny i inne urządzenia, w tym produkty IT, to drugi, po pojazdach, segment rynku finansowany przez firmy leasingowe — wynika z najnowszych danych Związku Polskiego Leasingu. A według badania EFL „Innowacyjność w MŚP. Pod lupą” aż 84 proc. przedsiębiorców łączy innowacyjność z możliwością zakupu nowych technologii. 74 proc. uzależnia ją od specjalistycznego oprogramowania. Niemal połowa respondentów uważa, że inwestycje, których dokonali w ostatnich latach, miały charakter innowacyjny. Radosław Woźniak, wiceprezes EFL, twierdzi, że odbicie segmentu maszyn i urządzeń ma związek z koniecznością odnowieniai uzupełnienia infrastruktury. Wskazuje na to wykorzystanie w 80 proc. mocy produkcyjnych na koniec roku 2016. Właśnie odświeżanie parków maszynowych w połączeniu z dotacjami unijnymi determinuje wzrost leasingu IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Inwestycje napędzają innowacje w MŚP