Ipsos: Coraz więcej osób spodziewa się zahamowania inflacji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2005, 17:38

W porównaniu ze styczniem zwiększyła się liczba osób oczekujących zahamowania inflacji - wynika z  badań oczekiwań inflacyjnych przeprowadzonych w lutym przez ośrodek Ipsos.

W porównaniu ze styczniem zwiększyła się liczba osób oczekujących zahamowania inflacji - wynika z  badań oczekiwań inflacyjnych przeprowadzonych w lutym przez ośrodek Ipsos.

Wykres obrazujący oczekiwania inflacyjne wzrósł powyżej granicznego poziomu 100 - podał Ipsos. "Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji" - wyjaśnia Ipsos.

Ze styczniowych badań NBP wynika, że respondenci oczekiwali spadku inflacji w ciągu 12 miesięcy do 4,1 proc., z 4,3 proc. oczekiwanych w grudniu.

GUS podał w środę, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w styczniu o 0,1 proc. (identycznie, jak w grudniu 2004 r.). W stosunku do stycznia 2004 roku wzrost cen konsumpcyjnych wyniósł 4 proc. Jest to mniej niż w grudniu ub.r., kiedy w porównaniu z grudniem 2003 r. ceny wzrosły o 4,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Ipsos: Coraz więcej osób spodziewa się zahamowania inflacji