Irak: OPEC będzie rozmawiał o zamrożeniu w czerwcu

opublikowano: 19-04-2016, 12:49

OPEC wznowi rozmowy dotyczące uzgodnienia zamrożenia wydobycia ropy podczas czerwcowego spotkania, poinformował przedstawiciel Iraku w kartelu naftowym. Porozumienie nie będzie możliwe bez zmiany stanowisk politycznych, podkreślił Falah Al-Amri.

Fiasko rozmów w ostatnia niedzielę spowodował sprzeciw Arabii Saudyjskiej na porozumienie bez udziału Iranu. Ten ostatni tłumaczył, że nie będzie zamrażał wydobycia dopóki nie osiągnie ono poziomu sprzed nałożenia na kraj zniesionych niedawno sankcji. Po spotkaniu w Doha minister ds. ropy Iranu powiedział, że niektóre kraje żyją w iluzji, iż mogą narzucić jego krajowi ograniczenie wydobycia ropy i w ten sposób spowodować przywrócenie sankcji. Iran wydobywał w marcu 3,2 mln baryłek ropy dziennie. Chce zwiększyć je do 4 mln baryłek dziennie do końca roku w Iranie, czyli marca.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy