Izba Reprezentantów może pokrzyżować plany GM

(Marek Druś)
opublikowano: 02-12-2005, 13:59

General Motors może mieć kłopot z realizacją planu restrukturyzacji, który przewiduje zamknięcie 12 zakładów i redukcję zatrudnienia o 30 tys. pracowników. Koncern liczył, że dzięki temu zaoszczędzi 7,0 mld USD.

General Motors może mieć kłopot z realizacją planu restrukturyzacji, który przewiduje zamknięcie 12 zakładów i redukcję zatrudnienia o 30 tys. pracowników. Koncern liczył, że dzięki temu zaoszczędzi 7,0 mld USD. Izba Reprezentantów będzie w przyszłym tygodniu głosować nad ustawą, która nie pozwoli spółkom gwarantować zwalnianym pracownikom możliwości wcześniejszego korzystania z pieniędzy zgromadzonych na funduszu emerytalnym. Dla General Motors, który liczył na wykorzystanie 91 mld USD zgromadzonych przez pracowników na funduszu emerytalnym, może to oznaczać konieczność zwiększenia rezerw na odprawy.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Izba Reprezentantów może pokrzyżować plany GM