Jaguara wygrał daniel22

DI
opublikowano: 04-05-2006, 00:00

Zwycięzcą gry X-Trade Brokers DM został Daniel Mańkowski z Morąga. Nagrodę — Jaguara X-Type — odbierze 23 maja.

Daniel22, czyli Daniel Mańkowski, utrzymał przewagę do końca internetowej gry inwestycyjnej X-Trade Brokers DM, nad którą patronat miał „PB”. Gra, która trwała od 20 marca do 27 kwietnia, polegała na inwestycjach na rynku Forex. Wirtualni inwestorzy mieli do wyboru 39 par walutowych, 9 towarów (złoto, srebro, platyna, pallad, gaz, ropa, miedź, aluminium i cynk) i 6 indeksów (Nasdaq, DJIA, S&P 500, CAC40, FTSE, DAX). W Vip Trader gracze nie angażowali własnych środków inwestorów. Operowali kwotami wirtualnymi. Prawdziwa była za to nagroda — jaguar X-Type.

Zwycięzca swój sukces zbudował na inwestycjach towarowych i zdołał uniknąć skutków spadku cen w ostatnich dniach gry. Optymalną strategią były kontrolowane inwestycje towarowe wsparte „day tradingiem” na walutach. Wynik jest imponujący — stopa zwrotu Daniela Mańkowskiego to 4736 proc. Wyniki innych graczy z czołówki też mogły imponować. Na początku świetnie radzili sobie drogowiec (pierwsze 1000 proc. zysku w grze), investor i chadi. Rynek był jednak dla nich za silny.

Osoby związane z rynkiem finansowym, biorące udział w Vip Trader, dawały sobie dzielnie radę. Ale nie tylko oni. W czołówce gry są menedżerowie nie związani z zarządzaniem pieniędzmi. Pierwsza dziesiątka to 5 właścicieli firm, dwóch lekarzy, dyrektor marketingu, muzyk i finansista. Daniel Mańkowski to właściciel sieci parkingów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu