Jak handlować z Meksykiem

MBE
opublikowano: 18-06-2012, 00:00

Wsparcie polskich przedsiębiorstw zainteresowanych inwestowaniem w Meksyku to temat seminarium w stolicy.

26 czerwca w Warszawie odbędzie się polsko-meksykańskie seminarium handlowo- -inwestycyjne. Będzie na nim mowa o współpracy gospodarczej: inwestycjach, współpracy handlowej i wsparciu polskich przedsiębiorstw zainteresowanych inwestowaniem w Meksyku i eksportem do tego kraju. Na spotkanie zaprasza Polska Agencja Informacji i Inwestycji (PAIIZ), odbędzie się ono w Centrum Informacyjnym PAIIZ (ul. Bagatela 12 w Warszawie), a rozpocznie o godz. 11.

Jak podkreślają organizatorzy, Meksyk jest 14. gospodarką świata pod względem wielkości PKB. Jest członkiem najważniejszych światowych porozumień i organizacji gospodarczych (w tym OECD i G-20). Ma znaczne zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego. To trzeci partner handlowy Polski w regionie Ameryki Łacińskiej.

Polsko-meksykańskie obroty handlowe w 2011 r. wyniosły rekordowe 566 mln EUR, co oznacza ponad 25-procentowy wzrost w stosunku do poprzedniegoroku. W 2011 r. polski eksport do Meksyku osiągnął najwyższą wartość od czasu wejścia Polski do UE i wyniósł 311 mln EUR, natomiast import osiągnął poziom 255 mln EUR.

Seminarium organizuje Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz ProMexico, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP i Ambasadą Meksyku w Polsce. Będzie ono prowadzone w języku angielskim, ale organizatorzy zapewniają tłumaczenie. Osoby zainteresowane udziałem w nim powinny do 22 czerwca przesłać zgłoszenie na adres: katarzyna.rosinska@ paiz.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu