Jak radzić sobie z ryzykiem

MBE
opublikowano: 12-04-2012, 00:00

Na konferencji będzie można się dowiedzieć, jak zminimalizować ryzyko prac badawczo-rozwojowych.

W przyszłym tygodniu (19 kwietnia) w Warszawie odbędzie się konferencja na temat sposobów zarządzania projektami B+R pod hasłem: „Czy można realizować innowacyjne projekty badawcze bez ryzyka?”.

Wydarzenie organizuje Ośrodek Przetwarzania Informacji.

Zaprasza na nie przedsiębiorców prowadzących prace badawczo-rozwojowe, kierowników i członków zespołów badawczych, dyrektorówjednostek naukowych, przedstawicieli administracji oraz studentów.

Organizatorzy informują, że choć lista uczestników jest już zapełniona, jest szansa na to, że kolejne zgłoszenia zostaną rozpatrzone pozytywnie, gdyż miejsca mogą się jeszcze zwolnić.

Początek spotkania, które odbędzie się w sali balowej hotelu Sheraton (ul. Bolesława Prusa 2), zaplanowano na godz. 9.45, ma potrwać do 16. Ośrodek Przetwarzania Informacji przeprowadził badania, które wskazały na niskie ryzyko projektów badawczo-rozwojowych realizowanych w Polsce.

Przedstawiciele nauki i firmy narzekają na uciążliwe procedury, uniemożliwiające uzyskanie dofinansowania na przedsięwzięcia ryzykowne, ale potencjalnie przełomowe. Dlatego podczas konferencji zostaną zaprezentowane najlepsze praktyki prowadzenia badań w sektorze nauki i gospodarki, także z zagranicy.

Będzie również mowa o tym, jak przedsiębiorstwa prowadzą projekty badawcze i jak radzić sobie z ryzykiem w projektach innowacyjnych. Organizatorom zależy na tym, by wiedza uzyskana podczas konferencji pomogła przedsiębiorcom i naukowcom skuteczniej prowadzić prace badawcze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu