Jak się walczy z inflacją

opublikowano: 28-02-2020, 06:00

Najszybszy od 8 lat wzrost cen wyszedł poza tabele publikowane przez Główny Urząd Statystyczny i stał się przedmiotem publicznej dyskusji – i to nie tylko na warszawskich salonach.

W antyinflacyjnym wydaniu Pulsu Biznesu do słuchania Piotr Bielski, szef Departamentu Analiz Ekonomicznych Santander Banku Polska powie o tym czy odnotowane w styczniu przez GUS 4,4 proc. inflacji to dużo czy mało. Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP opowie o tym, kto się z takiej inflacji może… cieszyć. Trochę o tym wie, bo do niedawna był dyrektorem w Ministerstwie Finansów. Z Małgorzatą Starczewską-Krzysztoszek z Uniwersytetu Warszawskiego i Towarzystwa Ekonomistów Polskich porozmawiamy o tym kto i jak powinien (był) walczyć z inflacją, zaś Kamil Cisowski z Domu Inwestycyjnego Xelion przekaże garść wskazówek na temat antyinflacyjnych tarcz. Na koniec Krzysztof Kolany, główny ekonomista Bankier.pl opowie o tym, czy w obliczu kampanii prezydenckiej można spodziewać się antyinflacyjnych pomysłów ze strony polityków. Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania znajdziecie na stronie www.pb.pl/dosluchania i w aplikacjach podcastowych, w tym na Spotify i Apple Podcasts.

Nasz podcast został nominowany w plebiscycie Best Stream Awards – zagłosuj na niego TUTAJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane