Jak windykować za granicą

SW
opublikowano: 24-05-2013, 00:00

Atradius Collection opublikował najnowsze wydanie raportu International Debt Collections Handbook, opisującego procedury windykacyjne w 35 krajach.

Raport uwzględnia wszystkie etapy procesu windykacji, w tym zawarcie ugody, postępowanie sądowe oraz procedury upadłościowe. Został przygotowany z myślą o tych firmach, którym brakuje wewnętrznych zasobów i wiedzy na temat praktyk międzynarodowej windykacji lub zarządzania wierzytelnościami. — Na przykład w niektórych krajachistnieje możliwość ubiegania się o odsetki od zaległych płatności, a w innych jest to zabronione przez prawo. Osobista obecność u dłużnika jest typowym zwyczajem na wybranych rynkach, natomiast na innych może zostać uznana za obrazę. W niektórych regionach windykacja należności skupia się na negocjacjach bez udziału sądu ze względu na złożoność systemu prawnego, podczas gdy w innych czynności prawne są czymś naturalnym — tłumaczy Rudi de Greve, dyrektor w Atradius Collections.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane