Jak zdobyć zaufanie

Artur Chodziński
opublikowano: 29-10-2003, 00:00

Umiejętność przekonywania to jeden z podstawowych warunków powodzenia w biznesie.

Kilkuset przedstawicieli firm, głównie marketingowych i reklamowych, przyjechało w poniedziałek do Wrocławia na dwudniową konferencję „Nowe idee efektywnej komunikacji”. Zorganizowała ją agencja reklamowa ARRS Effectica, a sfinansował Lukas Bank.

Atrakcją imprezy był wykład prof. Roberta Cialdiniego, autora słynnej książki „Wywieranie wpływu na ludzi”. Omówił on sześć zasad, tytułowych „nowych idei”, które pozwalają w biznesie przekonać kogoś, by powiedział „tak”. Są to:

- Wzajemność — bądź pierwszym, który wyświadcza przysługę, idzie na ustępstwa. Wtedy klient (partner) będzie chciał się odwdzięczyć.

- Niedostępność — podkreślaj unikalność i niedostępność oferowanego przez siebie produktu bądź informacji.

- Autorytet — buduj zaufanie do swojej firmy poprzez podkreślanie profesjonalizmu oraz referencje, nie bój się ujawnić jej minusów.

- Zaangażowanie — zaczynaj od małych rzeczy i na nich buduj, pozwól klientowi (partnerowi) dokonać wyboru.

- Sympatia — odkrywaj podobieństwa między tobą a klientem, praw szczere komplementy.

- Dowód społeczny — prezentuj wypowiedzi osób zadowolonych ze współpracy z twoją firmą.

W programie konferencji znalazły się również inne wykłady. Następna konferencja — jak zapewniają organizatorzy — odbędzie się za rok, również we Wrocławiu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Chodziński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Jak zdobyć zaufanie