Jakikredyt.pl poszerza asortyment

opublikowano: 28-01-2019, 22:00

Internetowy pośrednik sprzedający kredyty hipoteczne powalczy o pożyczkobiorców.

Jakikredyt.pl to internetowy pośrednik finansowy, specjalizujący się w kredytach hipotecznych. Zadebiutował na rynku w październiku zeszłego roku i planuje rozszerzyć ofertę o kredyty konsumenckie.

— W drugim kwartale tego roku planujemy uruchomić na naszej platformie moduł z kredytami gotówkowymi. Mechanizm będzie taki sam, jak w przypadku kredytów mieszkaniowych — umożliwimy porównanie ofert i składanie wniosków kredytowych online — zapowiada Piotr Krogulec, założyciel serwisu jakikredyt.pl.

Na rynku internetowego pośrednictwa finansowego w Polsce rośnie konkurencja. Na początku zeszłego roku wystartowało Bancovo — internetowa porównywarka, agregująca oferty banków i firm pożyczkowych, powołana do życia przez Alior Bank. W lipcu ruszył FinAI, platforma pożyczkowa oferująca głównie produkty bankowe. W listopadzie do Polski wszedł internetowy pośrednik finansowy ze Skandynawii — firma Lendo. Operacyjny start nad Wisłą zaplanował na grudzień, termin ten jednak opóźnia się. Szefostwo zapewnia, że lada moment zaczną działać. W grudniu inteligentną porównywarkę kredytową uruchomił także Bankier.pl.

Na rynku internetowych pośredników, specjalizujących się w kredytach hipotecznych, oprócz platformy jakikredyt.pl, działa jeszcze serwis morizon.pl. Stworzenie podobnego rozwiązania zapowiedziało również Open Finance. Piotr Krogulec prognozuje, że wartość kredytów hipotecznych udzielonych przez pośredników w 2019 r. zbliży się do liczby 9 mld zł na kwartał. Uważa, że podstawą do takich prognoz są dobre wskaźniki gospodarcze i dalsze wzrosty cen mieszkań, które w skali roku nie powinny przekroczyć 10 proc.

— Zakładam, że w 2019 r. wartość udzielonych kredytów za na szym pośrednictwem sięgnie 300 mln zł — mówił Piotr Krogulec w październiku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane