Trudno dostępne części zamienne dla przemysłu w zasięgu twojej firmy

Partnerem publikacji jest Aserto
opublikowano: 17-02-2023, 15:55
aktualizacja: 17-02-2023, 15:56
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Firma Aserto rozpoczęła działalność w 2015 r. z zaledwie kilkuosobową załogą. Dzisiaj zatrudnia ponad 70 pracowników, a jej obroty sięgają 15 mln EUR netto. Jest w 100 proc. polską firmą, a o jej dynamicznym rozwoju świadczy to, że jeszcze dwa lata temu jej obroty wynosiły 9 mln EUR. Sukces potwierdza zresztą m.in. wyróżnienie przez „Puls Biznesu” tytułem Gazeli Biznesu.

Jakość i kompleksowość

Aserto na co dzień dostarcza części zamienne dla przemysłu. Jej motto brzmi: „Trudno dostępne części w zasięgu twojej firmy”. Wypełnia je z pełną odpowiedzialnością. Dzięki wieloletniej współpracy z krajowymi i zagranicznymi dostawcami (w tym momencie jest ich już ponad 7 tys.) oferuje produkty najwyższej jakości — poświadczonej odpowiednimi certyfikatami — w konkurencyjnych cenach. Jakby tego było mało, wszystkie są sprawdzone w toku szczegółowych kontroli.

Aserto na bieżąco weryfikuje potrzeby rynku i klientów, rozwija platformy sprzedażowe do współpracy B2B w zakresie umów handlowych oraz umożliwia swoim klientom zakupy online poprzez własny sklep internetowy z 2 mln produktów. [FOT. ARC]

Spółka ma w swoim asortymencie ponad 2 mln produktów. To m.in. łożyska, łańcuchy, przekładnie, silniki, części z dziedziny automatyki przemysłowej i elektrotechniki, części z dziedziny pneumatyki i hydrauliki czy narzędzia. Aserto dostarcza części fabrycznie nowe, a także te wycofane z produkcji. Do tego obejmuje swoimi usługami przemysł tj, automotive, drzewny, chemiczny, spożywczy, budowlany oraz maszynowy.

Wśród oferowanych przez ASERTO producentów są m.in. Pepperl+Fuchs, Siemens, Sick, Keyence, Omron, Balluff, Wenglor, Schneider Electric, SKF, FAG, Festo, Renold, Atos, Rexroth i wiele innych. Tak ścisłe partnerstwo pozwala utrzymać koszty zaopatrzenia na niskim poziomie i gwarantuje konkurencyjność.

— Wiemy, czego potrzebują firmy produkcyjne i doskonale rozumiemy specyfikację handlu częściami zamiennymi — wyjaśnia prezes Aserto.

Aserto współpracuje ze swoimi Klientami w modelu B2B i nie tylko. Głównymi odbiorcami są firmy produkcyjne zarówno z kapitałem polskim jak i zagranicznym, których fabryki zlokalizowane są na terytorium Polski. Aserto to dostawca MRO

(Maintanance, Repair & Operations), który kompleksowo zaopatrzy firmy w części zamienne, dostarczy określone części pod awarie oraz skonsoliduje procesy zakupowe przy wykorzystaniu narzędzi firmy m.in. platformy B2B.

Firma jest także integratorem i łączy ze sobą tysiące dostawców z całego świata. Listę jej usług uzupełniają: składy buforowe i konsygnacyjne, konsolidacje zakupów, integracje systemów przy wykorzystaniu platformy B2B, profesjonalne audyty magazynowe oraz maszyny wydające wraz z oprogramowaniem. Do tego firma odkupuje nadwyżki części zamiennych magazynów utrzymania ruchu lub pomaga w ich dalszej odsprzedaży.

Pandemiczny egzamin

Tak jak wiele innych firm, tak i Aserto nie ominęła pandemia. Z powodu zerwania łańcuchów dostaw, producenci notowali ogromne opóźnienia i braki w asortymencie. Aserto potraktowała jednak koronowirusa jako wyzwanie. Firma pracowała non stop. Cenne okazały się pogłębione kontakty z producentami i dostawcami z całego świata. Za sprawą tak rozproszonej sieci, klienci nie odczuli przestojów w dostawach. Dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników firma Aserto dobrze poradziła sobie z nowymi wyzwaniami. Pandemia pozwoliła również na inne spojrzenie na biznes i możliwości współpracy z jeszcze to większą ilością dostawców z całego świata.

15mln EUR

Takie obroty wykazała firma Aserto w 2022 r. To o 6 mln EUR więcej niż jeszcze dwa lata wcześniej.

Aserto zapewnia przede wszystkim szybkość działania, szczególnie szybka reakcja na awarie, nieszablonowane działanie zespołu i kompleksową ofertę dla klientów.

Firma działa w obszarze dostaw awaryjnych, a jej model działania umożliwia realizację dostaw nawet tego samego dnia. Do tego specjalny dział zamówień awaryjnych jest czynny przez całą dobę siedem dni w tygodni.

Biznes to jednak nie wszystko. Firma od ubiegłego roku sponsoruje klub piłkarski FKS Stal Mielec. Wspiera też imprezy sportowe w Kolbuszowej, m.in. organizując Aserto Cup — turniej piłkarski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane