Jakubas chce kupić Wagon

Grzegorz Zięba
opublikowano: 09-06-2004, 00:00

ZNTK Nowy Sącz zamierza przejąć ostrowską Fabrykę Wagon. Poczeka jednak na niższą cenę.

Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Nowy Sącz (ZNTK), którego głównym akcjonariuszem jest Zbigniew Jakubas, znany inwestor giełdowy, zamierzają stanąć do przetargu na upadłą Fabrykę Wagon w Ostrowie Wielkopolskim. Trzeci z kolei przetarg ma zostać ogłoszony do połowy czerwca. Według wstępnych deklaracji Elżbiety Kosewskiej-Kędzior, syndyk masy upadłościowej Wagonu, spółka zostanie wystawiona na sprzedaż w całości za 50 mln zł.

— Myślę, że to wygórowana kwota. Jeżeli będzie tak wysoka, poczekamy na następny przetarg, w którym Wagon zostanie sprzedany w częściach — mówi Zbigniew Konieczek, prezes ZNTK Nowy Sącz.

Prezes nie odpowiedział jednoznacznie, czy przejęcie Wagonu będzie pierwszym krokiem do powołania większej grupy, zajmującej się budową i remontem taboru kolejowego.

— Za wcześnie o tym mówić — twierdzi Zbigniew Konieczek.

Ostrowska spółka, zadłużona na 200 mln zł, znajduje się w stanie upadłości od września 2003 r. Zatrudnia 1970 osób. Jest największym pracodawcą w południowej Wielkopolsce. Fabryka obecnie realizuje kontrakt z PKP Cargo, wartości 30 mln zł, obejmujący budowę, odbudowę oraz naprawę 2580 wagonów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Zięba

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu