Jan Dworak został szefem telewizji publicznej

opublikowano: 2004-01-28 07:27

Rada nadzorcza TVP wybrała Jana Dworaka na stanowisko prezesa spółki. - To bardzo miła niespodzianka – powiedział nowy szef telewizji publicznej. Obowiązki przejmie 17 lutego.

Wybór Dworaka to wynik kompromisu. Do finałowej trójki kandydatów na stanowisko prezesa TVP weszli Andrzej Budzyński, Piotr Gaweł i Ryszard Pacławski. Rada nadzorcza nie była jednak w stanie dokonać ostatecznego wyboru. Postanowiono zatem wybierać spośród osób, które znalazły się w ‘półfinale’ rywalizacji o fotel prezesa TVP. Z grupy dziewięciu kandydatów wybrano Dworaka, który osiągnął wcześniej doskonałe wyniki w czasie testów mających wyłonić najbardziej kompetentnego merytorycznie kandydata.

Jan Dworak zapowiedział, że chce się jak najszybciej spotkać z radą nadzorczą TVP. Powiedział, że priorytetowo traktuje kwestie dotyczące prac nad nową ustawą o rtv i zwiększenie obiektywizmu oraz prestiżu TVP wśród widzów.

Związany niegdyś ze środowiskami opozycyjnymi, od 1992 roku Dworak jest współwłaścicielem firm producenckich ‘Prasa i Film’ oraz ‘Studio A’. W tym ostatnim powstają popularne seriale ‘Miodowe lata’ oraz ‘Kasia i Tomek’.

MD, PAP