January Ciszewski żąda odszkodowania od Saule

opublikowano: 27-09-2022, 23:07
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

January Ciszewski oraz należąca do niego spółka Kużnica Centrum chcą odszkodowania od Saule Technologies za utratę wartości akcji.

Tego jeszcze nie było: znaczący akcjonariusz żąda od spółki rekompensaty z tytułu posiadanych akcji.

Do Januarego Ciszewskiego należy bezpośrednio 2,29 mln i pośrednio 3,185 mln walorów Saule Technologies. Jego żądanie opiewa w sumie na 5,74 mln zł, czyli 1,05 zł na akcję.

Saule podkreśla, że nie uznaje roszczeń inwestora, uznaje je za całkowicie bezzasadne, bo niemające poparcia w przepisach prawa polskiego. Spółka nie utworzy z tego tytułu rezerw.

Kurs akcji Saule przez ostatnie pół roku spadł o połowę. Spółka została wprowadzona na giełdę przez JR Holding, podmiot należący do Januarego Ciszewskiego, przez odwrotne przejęcie Columbusa Elite. Na potrzeby transakcji Saule wyceniono na 909 mln zł. Obecnie kapitalizacja spółki to 273 mln zł.

Saule specjalizuje się w produkcji elastycznych ogniw fotowoltaicznych w technologii perowskitowej. Największym akcjonariuszem firmy jest Columbus Energy (20,85 proc.). Do Olgi Malinkiewicz należy 17,48 proc., do Piotra Krycha 17,39 proc., do HIS Energy Holdings 16,66 proc., a do Januarego Ciszewskiego 7,18 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane