Japończycy otwierają centrum usług w Gdańsku

opublikowano: 06-09-2018, 22:00

Ocean Network Express, operator kontenerowy, z Polski zarządza kontenerami w Europie. Zatrudnia 120 osób.

Ocean Network Express (ONE), japoński operator kontenerowy, otworzył w Gdańsku centrum serwisowe. Pracuje w nim już 120 osób. Nowe biuro ma powierzchnię 1,5 tys. mkw. i znajduje się w kompleksie Alchemia.

— Wybór Gdańska nie był przypadkowy. Na trójmiejskim rynku jest wielu specjalistów logistyki i spedycji — mówi Reiner Zimbalski, szef centrum ONE.

Biuro jest odpowiedzialne za operacje portowe, usługi zarządzania kontenerami oraz utrzymanie i naprawy w Europie. Powierzchnia, którą firma wynajęła na pięć lat, pozwala na zatrudnienie ok. 150 pracowników.

Holding ONE rozpoczął działalność w kwietniu tego roku. Tworzą go japońskie ‘K’ Line, MOL oraz NYK. W Singapurze funkcjonuje spółka zarządzająca działalnością biznesową, a w Hongkongu, Wielkiej Brytanii, USA i Brazylii działają biura regionalne.

Trójmiasto jest czwartą w Polsce lokalizacją pod względem liczby pracowników w sektorze usług biznesowych, po Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. W ostatnich dwóch latach firmy otworzyły tu 14 nowych centrów — więcej było tylko w Warszawie.

23,1 tys. Tylu spośród ponad 280 tys. pracowników sektora usług biznesowych w Polsce zatrudnionych jest w Trójmieście.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu