Japoński eksport rozczarował

opublikowano: 22-05-2013, 07:31

W kwietniu japoński eksport wzrósł o 3,8 proc. w skali roku. Oczekiwano 5,9 proc. zwyżki, informuje Reuters na swojej stronie internetowej.

W marcu eksport rósł o 1,1 proc. Niższa od oczekiwań dynamika jego wzrostu w kwietniu jest skutkiem słabszego niż oczekiwano popytu na japońskie produkty w Chinach i Europie.

Import wzrósł w kwietniu o 9,4 proc. w skali roku. Oczekiwano 6,7 proc. zwyżki. To już szósty z rzędu jego wzrost. Kwietniowy wzrost spowodowały głównie zwiększone zakupy LNG.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W kwietniu deficyt handlowy Japonii wyniósł 879,9 mld JPY i jest rekordowo wysoki dla tego miesiąca. Oczekiwano, że deficyt sięgnie 621,1 mld JPY. Japonia notuje deficyt handlowy już dziesiąty miesiąc z rzędu. To najdłuższy pod tym względem okres od 1979-1980 roku, kiedy kraj odczuł skutki gwałtownego wzrostu cen paliw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, reuters.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Japoński eksport rozczarował