Jeden ekran nie wystarcza

MULTISCREENING: 83 proc. polskich internautów w wieku powyżej 15 lat to multiscreenerzy, czyli osoby jednocześnie korzystające z kilku ekranów.

I prawie wszyscy z nich oglądają w tym samym czasie telewizję i siedzą w internecie. 31 proc. przegląda strony WWW, 16 proc. udziela się w mediach społecznościowych, 13 proc. gra w gry, a 11 proc. korzysta z aplikacji. Intensywność tzw. współkonsumpcji dynamicznie wzrasta głównie dzięki nowoczesnym urządzeniom z dostępem do sieci — wynika z badania Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. 80 proc. respondentów ogląda wideo z serwisów udostępniających treści nielegalnie, przy czym często nie zdają sobie z tego sprawy. Według szacunków IAB i Deloitte’a, w 2012 r. legalne serwisy wideo zarobiły 85 mln zł, a pirackie — ponad 40 mln zł (chodzi tylko o portale streamingowe). W ubiegłym roku przychody stron łamiących prawa autorskie mogły się zwiększyć o 50 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jeden ekran nie wystarcza