Jedno OFE znika z rynku

Kamil Zatoński
opublikowano: 20-11-2017, 22:00

17 listopada formalnie zakończył się proces łączenia Aegon OFE z Nordeą OFE.

Klienci drugiego z funduszy stali się automatycznie członkami pierwszego, a posiadane przez nich jednostki przeliczone na jednostki funduszu przejmującego.

„Członkowie Nordea OFE nie muszą dokonywać żadnych formalności w związku z przejęciem zarządzania, nie wpływa ono też na wartość zgromadzonych przez nich środków. Zmianie nie uległa również wysokość pobieranych opłat od składek, natomiast korzyścią dla członków połączonych funduszy będzie obniżenie opłaty za zarządzanie aktywami wynikające z ich wyższej łącznej wartości” — głosi komunikat Aegona.

Stopa zwrotu Aegon OFE za ostatnich 5 lat to 31,9 proc. To przedostatni wynik wśród kilkunastu OFE. Lepiej radziła sobie w tym okresie Nordea, która wypracowała dla klientów prawie 40 proc. zysku. Łączne aktywa funduszy to 15,6 mld zł. To gracz numer 4 na rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu