Jedno okienko od kwietnia

opublikowano: 06-02-2015, 00:00

CŁA Prezydent podpisał wczoraj nowelizację ustawy o Służbie Celnej, która wprowadzi tzw. jedno okienko rozliczeniowe dla ceł i podatków.

Przedsiębiorcy będą wpłacać należności na jedno konto, tylko jedna izba celna będzie się zajmować tymi rozliczeniami. Nowela przewiduje też inne rozwiązania służące centralizacji zadań tej służby, które w zamyśle ustawodawcy powinny przyczynić się do likwidacji niektórych barier w prowadzeniu działalności gospodarczej. Chodzim.in. o uproszczenie przepisów dotyczących audytu, koncentrację i uproszczenia w kontroli granicznej niektórych towarów, do tej pory wykonywanej przez różne służby kontrolne i w różnym zakresie. Nowelizacja ogranicza też prawo do korzystania przez funkcjonariuszy granicznych oddziałów celnych oraz pełniących służbę w komórkach zwalczania przestępczości z prywatnych środków łączności. Nowe przepisy wejdą w życie w kwietniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu