Jędrysek: Polityka surowcowa może powstać w ciągu trzech lat

PAP
opublikowano: 20-01-2016, 17:00

Polityka surowcowa kraju może zostać opracowana w ciągu trzech lat, wynika z wypowiedzi wiceministra środowiska i głównego geologa kraju, Mariusza Oriona Jędryska. W najbliższym czasie nie będą publikowane dane nt. zasobów gazu w łupkach ani ″Biała księga kopalin″.

″Politykę surowcową chciałbym przygotować w ciągu trzech lat, tego się nie da zrobić szybciej ″ - powiedział Jędrysek dziennikarzom.

Dodał, że podmiotem najbardziej zaangażowanym w przygotowanie polityki surowcowej ma być Państwowa Służba Geologiczna, której powstanie wiceminister uważa za podstawowe zadanie.

Nie wskazał, kiedy mogłaby zostać przeprowadzona reorganizacja instytucji odpowiedzialnych w Polsce za zasoby geologiczne.

Podkreślił też, że nie zamierza w najbliższym czasie publikować raportu na temat złóż gazu w łupkach, którego przygotowaniem zajmował się Państwowy Instytut Geologiczny.

″Raport o łupkach będzie wtedy, kiedy będzie to na rękę państwu polskiemu. Ten moment jeszcze nie nastąpił″ - powiedział Jędrysek.

Podkreślił, że szczegółowe informacje na temat złóż ministerstwo może udostępniać zainteresowanym inwestorom, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wcześniej w czasie panelu podczas Forum Zmieniamy Polski Przemysł wiceminister negatywnie odniósł się do publikacji "Białej księgi ochrony złóż kopalin" opublikowanej przez jego poprzednika.  "Nie chciałbym się pastwić nad błędami tylko zrobić coś nowego. Ale co nowego, to - daj Boże - za rok się spotkamy i porozmawiamy" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane