Jedziemy na 7,3 zł?

AS
opublikowano: 2010-11-10 14:04

Tauron to gwiazda środowej sesji. Jego kurs bije historyczny szczyt. A to - wierząc analizie technicznej - nie koniec wzrostów.

Akcje Tauronu, ku uciesze m.in. wszystkich inwestorów, którzy wzięli udział w czerwcowej ofercie publicznej (płacono wtedy za papier po 5,13 zł), drożeją w oczach. Papier jest też w "Portfelu PB". Kursowi energetycznej spółki pomogła informacja o bliskim awansie spółki do indeksu WIG20 (obecnie jest w składzie mWIG40) oraz dobre wyniki kwartalne trzeciego kwartału. Oto najnowsza analiza techniczna spółki autorstwa Piotra Neideka, eksperta od AT w Domu Inwestycyjnym BRE Banku:

"Kurs akcji najwidoczniej odpoczął sobie w konsolidacji trójkątnej i dalej kontynuuje marsz na północ. Dotychczasowe sygnały kupna sprawdziły się ciesząc inwestorów tak więc i teraz następuje testowanie technicznych sygnałów. Wygląda na to, że cel 7.3 PLN został obrany przez stronę popytową i dopóki kurs przebywa powyżej silnego wsparcia 6.09 PLN można pozytywnie zapatrywać się w przyszłość. Stop jeden grosz niżej, czyli 6.08 PLN."
Jedziemy na 7,3 zł?Jedziemy na 7,3 zł?