Jerome Powell spotkał się z szefem Coinbase

ARŻ, CNBC
opublikowano: 02-07-2021, 21:51

Rezerwa Federalna poinformowała, że jej przewodniczący, Jerome Powell, spotkał się w maju z dyrektorem generalnym giełdy kryptowalut Coinbase, Brianem Armstrongiem.

Logo Coinbase
Logo Coinbase
fot. Michael Nagle/Bloomberg

Spotkanie odbyło się 11 maja. Brian Armstrong i Jerome Powell rozmawiali w okresie wzmożonej analizy wpływu handlu kryptowalutami na rynki.

Wśród pozostałych uczestników spotkania wymieniono także byłego spikera amerykańskiej Izby Reprezentantów, republikanina Paula Ryana.

W połowie maja Brian Armstrong spotkał się z wieloma politykami, w tym z obecną spikerką Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi. Do tej pory nie ujawniono, że rozmawiał także z szefem Fed.

Coinbase to największa amerykańska giełda kryptowalut. Ma 56 mln zweryfikowanych użytkowników, a głównym źródłem przychodów są prowizje z wykonywanych transakcji. W kwietniu spółka zadebiutowała na nowojorskiej giełdzie Nasdaq.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane