Jerzy Starak inwestuje w smakowe herbaty

AT
opublikowano: 27-09-2011, 00:00

Herbapol-Lublin przejął 100 proc. udziałów w firmie Bio-Active.

Jeden z najbogatszych Polaków ma na koncie kolejne przejęcie. Niedawno informowaliśmy, że jego Polpharma kupuje kazachski Chimpharm. Wczoraj Herbapol-Lublin, w którym biznesmen kontroluje100 proc. udziałów, pochwalił się zakupem spółki Bio-Active. Kwota transakcji nie została ujawniona. Przejmowana firma zajmuje się produkcją herbat smakowych. — Spółka uzupełni portfolio Herbapolu w tym rozwojowym segmencie i pozwoli na sprostanie coraz silniejszej konkurencji — mówi Roman Górny, prezes Herbapolu-Lublin.

Według Moniki Stefańczyk, analityka firmy badawczej PMR, to dobry kierunek, ponieważ sprzedaż herbat owocowych będzie w Polsce rosnąć. — Na rynku herbat działa dużo graczy, konsolidacja wydaje się więc naturalna. Marki przejmowanej spółki — La Karnita, Zioła Mnicha, Formuła — pozwolą wzmocnić bardzo silną już pozycję Herbapolu w segmencie herbatfunkcjonalnych [np. na odchudzanie — przyp. red.]. W sieciach handlowych obie spółki staną się niekwestionowanymi liderami — uważa Monika Stefańczyk. Według Grzegorza Wiktora, prezesa spółki Best Brands, specjalizującej się w dystrybucji herbat, sprzedaż Bio-Active jest zaskakująca w świetle jego niedawnych inwestycji w zakład produkcyjny. Znajduje się on w Ostrówku, 60 km od Warszawy. Jego uruchomienie — według wcześniejszych informacji — wiązało się z wejściem w nowe kategorie herbat owocowych i ziołowych. Nie udało nam się uzyskać wczoraj komentarza od zarządu przejmowanej firmy. Bio-Active działa na rynku od 2000 r. i sprzedaje na rynku europejskim ponad 10 mln opakowań rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy