Jesienna inwazja

Paulina Sztajnert
opublikowano: 11-04-2005, 00:00

Po wakacjach PZU Życie wprowadzi polisy unit-linked. Niewykluczone, że dostępne będą w okienkach PKO BP.

Polisy typu unit-linked, czyli fundusze kapitałowe obudowane ubezpieczeniem, to ostatni krzyk finansowej mody. Ale to nie wszystko — idą za nią także konkretne wyniki finansowe, co udowodniły spółki specjalizujące się w tego typu ofercie: Nationwide i Skandia. Nic zatem dziwnego, że na kawałek tego tortu próbuje się także załapać ubezpieczeniowy gigant — PZU Życie. Do walki stanąć ma po wakacjach.

— Prace idą pełną parą. Przygotowania powinny zakończyć się w wakacje i jesienią będziemy wystawiać pierwsze polisy — zapewnia Maciej Obuchowicz, dyrektor biura sprzedaży agencyjnej PZU Życie.

Do uruchomienia unit-linked w PZU Życie poważnie musi się przygotować także Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU (TFI), bo jak zapewnia Maciej Obuchowicz, produkt będzie w dużej mierze oparty na ofercie siostrzanego TFI. Na razie towarzystwo oferuje tylko trzy fundusze: obligacyjny, akcyjny i stabilnego wzrostu.

— Lada moment uruchomimy fundusz rynku pieniężnego, a w drugiej połowie roku do oferty dołożymy jeszcze fundusze zagraniczne. Zarówno inwestujące na rynku akcji, jak i papierów dłużnych — wylicza Cezary Burzyński, prezes TFI PZU.

— Nie wykluczamy włączenia do produktu także funduszy obcych TFI. Na razie jednak nie prowadzimy jeszcze żadnych rozmów. Najpierw musimy rozwiązać wszelkie kwestie techniczne związane z produktem — mówi Maciej Obuchowicz.

Otwarta jest jeszcze także kwestia dystrybucji nowego produktu.

— W pierwszej fazie polisy unit-linked sprzedawane będą przez agentów. Ale zdaję sobie sprawę, że mogą być kłopoty z tym kanałem dystrybucji, polisy te są bowiem mało dochodowe dla agentów — tłumaczy Maciej Obuchowicz.

Z pomocą przyjść może bank PKO BP, z którym grupa PZU zacieśnia współpracę. Jak pokazuje przykład Nationwide, bankowa współpraca może być bardzo owocna. Ponad połowa zebranej przez amerykańskie towarzystwo składki pochodzi ze współpracy z Bankiem Handlowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jesienna inwazja