Jeśli lokata, to na 3 miesiące

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl
opublikowano: 09-05-2016, 22:00

Na trzymiesięcznej lokacie można liczyć na 2,7 proc. — i to bez konieczności spełnienia dodatkowych warunków.

Utrzymywanie się rekordowo niskich stóp procentowych nie sprzyja oszczędzaniu na bankowych lokatach. Co czwarta lokata złotowa ze stałym oprocentowaniem oferowana przez banki ma stawkę nie wyższą niż 1 proc. w skali roku. Zwolennicy bezpiecznego oszczędzania w banku powinni się więc skupiać wyłącznie na tych najlepszych propozycjach. Najwyżej oprocentowane wśród lokat 3-miesięcznych są produkty depozytowe Idea Banku i Plus Banku. Klient spełniający określone warunki oferty może uzyskać stawkę wynoszącą 4 proc. w skali roku. W maju oprocentowanie swojej najlepszej lokaty kwartalnej obniżył natomiast mBank, który przed miesiącem dzielił ze wspomnianymi bankami pozycję lidera. Oferta mBanku spadła na drugie miejsce zestawienia, które dzieli obecnie z Bankiem Smart.

Oferowana przez te banki stawka to 3,5 proc. w skali roku i jest proponowana wyłącznie nowym klientom, którzy wraz z lokatą zdecydują się założyć także konto osobiste. Podium zestawienia najlepszych lokat kwartalnych z dodatkowymi warunkami zamyka oferta „Lokaty Mobilnej” w Banku Millennium z podstawową stawką 3,25 proc. w skali roku, którą w określonych przypadkach klient może podwyższyć do 3,5 proc. Z TOP5 najlepszych lokat kwartalnych z dodatkowymi warunkami w maju zniknęła oferta „Lokata 3 razy lepsza” eurobanku, która przed miesiącem zajmowała piątą pozycję. Bank wycofał ten produkt z oferty. Na piąte miejsce zestawienia trafiła tym samym internetowa propozycja spółdzielczego neoBanku ze stawką 2,9 proc. w skali roku. Osoby poszukujące lokaty na 3 miesiące, przy której nie będzie wymagane zakładanie konta osobistego czy spełnianie innych warunków, w maju mają możliwość uzyskania nawet 2,7 proc. w skali roku. Jest to więcej niż w ubiegłych miesiącach. Taka stawka jest do wzięcia w Banku Smart. W ramach majowej akcji depozytowejbank promuje ofertę lokaty kwartalnej bez gwiazdek. Jest ona dostępna zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów i obowiązuje dla kwot od 1 tys. do 2 mln zł. Kolejne miejsce w zestawieniu najlepszych lokat 3-miesięcznych bez dodatkowych warunków zajmuje kwietniowy lider rankingu — Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie oferujący 2,52 proc. w skali roku. Podium zamyka Idea Bank z ofertą „Lokaty NR 1” na 2,2 proc. w skali roku. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu